image

Tulekindel turvakapp Keemilise ja bioloogilise füüsika instituuti

Tarnisime ja paigaldasime Asecose Type 90 tulekindla turvakapi Keemilise ja bioloogilise füüsika instituuti osakonda, mis tegeleb igapäevaselt liitium-akude uurimise ja hoiustamisega. Kapi eripäraks on omada temperatuuri - ja suitsuandurit ja lisaks kapi sisest tulekustutussüsteemi. Lisana on kapil juures moodul, mis annab signaali turvalauda/päästekeskusesse.

image

Ida-Tallinna Keskhaigla Apteegi lüüsikapi paigaldus

Paigaldasime Ida-Tallinna Keskhaigla Apteegi puhas- ja ülipuhasruumi vahelise SHD Italia S.r.l. lüüsikapi ISO400:600 korvidega, et muuta kahe ruumi vaheline töö sujuvaks ja mugavaks.

image

Mobiilne töökoht SPARKe 50

Tutvustame teile uut toodet SPARKe 50 - mobiilne tööjaam sülearvutiga töötamiseks.

- lukk kaitseb teie sülearvutit kukkumise ja varguste eest

- Ümarad servad muudavad puhastamise ja hooldamise lihtsaks

- Saab puhastada tavaliste pesuvahenditega

- Rattad pöörlevad ümber 360 ° ja esirattad on lukustatavad

- Väike ja käepärane
- Lihtne kasutada

- Liigub lihtsalt ja ühtlaselt

- Võtab vähe ruumi

- Sobib nii istumiseks kui ka tööl seismiseks

- Välise hiire või klaviatuuri valik sülearvuti jaoks

- Sujuv kõrguse reguleerimine jalakangiga

- Lihtne kohandada erinevatel rakenduseesmärkidel

- Olemas lisatarvikud töömugavuse suurendamiseks

 

Tootega tutvumiseks võta meiega ühendust!

image

Sunoptic pealampidega ideaalselt sobituv visiir

Meil on hea meel esitleda Sunoptic Xenon ja LED-pealampidega kasutamiseks mõeldud adaptiivset näokaitset. Ainulaadne disain võimaldab lõppkasutajatel suurendada oma isiklikku kaitset võõraste saasteainete eest, lisades oma olemasolevatele pealampidele pimestamis- ja uduvastase näokaitse. Ainulaadsed klambrite kinnitused võimaldavad kasutajatel mõne minuti jooksul kinnitada näokaitse olemasolevatele Sunopticu pealampidele ilma biomeditsiini tehnikute abita. Adaptiivsed klambrid libisevad peapaelale, võimaldades kiirelt ja lihtsat näokaitset kinnitada ja eemaldada. 
Tehnilised andmed
• Võimalus ühendada olemasolevate Sunoptic pealampidega
• Lihtne kinnitada olemasolevatele lampidele
• Lisatuli pealambi kasutamise ajal - parem isikukaitse protseduuride ajal
• Saab kohandada ainult peapaelale - võimaldab kasutajal kasutada näokaitset ka pealambita
• Üks suurus sobib kõigile konfiguratsioonidele.
• Premium-materjalid, mida kasutatakse udu- ja pimestamisvastase kattega.

Vaata lisaks SIIT

 

image

Scanmed 10

Scanmedil on sünnipäev! 

Scanmed sai 10 aastaseks. Oleme selle aja jooksul väga palju kasvanud ja õppinud. Täname oma kliente ja koostööpartnereid ning meie tiimi ning kõiki endiseid töötajaid! Oleme väga tänulikud ja õnnelikud selle üle, et suudame ka maailmas toimuvate sündmuste taustal olla tasakaalukad, motiveeritud ja õpihimulised. Järgmiste kohtumisteni!

image

Epishuttle - ohutu transport tuntud ja tundmatute viiruste puhul

2020 aasta on olnud keeruline ja tõstnud päevakorda teemasid, mis muidu tundusid meile võõrad ja kaugel olevad. Rasked ning kiiresti levivad viirusnakkused tulid ja jäävad osaks meie igapäevaelust veel tõenäoliselt pikaks ajaks. Covid-19, SARS, MERS, Ebola, MRSA on väga rasked haigused, mis võivad jõuda väga kiiresti ka Eestisse. See peaks tekitama küsimuse, kuidas saame minimeerida riske ja kaitsta terveid ning neid, kes puutuvad otseselt kokku haigust põdevate patsientidega. Üks pool on isiklikud kaitsevahendid, kuid nende kasutamine on siiski teatud juhtudel piiratud või võimatu. Tihti tekib olukord, kus haigestunud patsiente tuleb transportida ühest haiglast teise või haigla siseselt. Kas me saame midagi teha, et meditsiiniline transport oleks ohutum?

 

Nakkushaigusega patsientide meditsiiniline transport

 

Seoses globaliseerumisega võivad nakkushaigused liikuda kiiremini ja kesta kauem kui varem. Transpordi ajal suureneb kindlasti haiguse edasikandumise oht. SARS-CoV-2 viiruse levimisel järgisid haiglad ja tervishoiutöötajad standardseid viivitamatu isoleerimise protseduure. Suure nõudluse korral toimisid need protseduurid siiski vaid lühikest aega, kuna saadaolevate voodikohtade arv vähenes kiires tempos ja suurenes vajadus patsientide transportimiseks teistesse haiglatesse.

 

Meditsiinilise transpordi korral tuleb tervishoiutöötajatel arvestada ka muude riskidega, kui haiguse edasikandumise oht. Vahetuse pikkus võib mõjutada tervishoiutöötajate keskendumist ja põhjustada väsimust, kuna nad ei saa transpordi ajal süüa ega juua. Patsiendi üleandmisel teisele meditsiinimeeskonnale peavad nad olema tähelepanelikud otsustades, kes vastutab patsiendi ohutuse ja nakkuste kontrolli eest. Teine väljakutse on kvalifitseeritud personali ja sõidukite kättesaadavus, kuna haiglates on sõidukite pakkumine piiratud ja nende desinfitseerimine nõuab palju vahendeid. Seega oleks mõistlik kasutada viirusega haigestunud patsiente transpordi ajal teenindavast personalist isoleerida.

 

Helikopterimeeskondade nakkusoht

 

Eelmisel kuul avalikustas DRF Luftrettung uuringu tulemused kopteri meeskonnale avalduva võimaliku riski kohta nakkusohtlikku patsienti transportides. Uuring koosneb Eurocopter EC145 ja EC135 pardal tehtud 16 välikatsest - neist 11 teostati maapinnal ja viis õhus - ning see viidi läbi koostöös Freiburgis asuva Saksa haigla epidemioloogia ja nakkuste kontrolli keskusega (BZH). Nende järeldused olid järgmised: „Üldiselt näitasid testid, et spontaanselt hingava patsiendiga on patogeenide levimise oht mitte ainult kabiinis, vaid ka kokpitis. […] Halvimal juhul oli suur tõenäosus, et patogeenid mitte lihtsalt ei lange kogu salongi pinnale, vaid levivad ka kabiini, kui vaheseina ei ole. Vaheseina olemasolul maandusid osakesed sellele. ”

Uuringust saab lähemalt lugeda siit

Võimalik lahendus – Epishuttle

 

Norras töötati 2015 aastal koostöös Oslo Ülikooli haigla ja erainvestoritega välja maailmas unikaalne kõva kaanega isolaator-raam EpiShuttle. Välja töötatud toote puhul on mõeldud kõikidele võimalikele kitsaskohtadele, mis võivad meditsiinilise transpordi (maal, õhus, merel) käigus esineda. Tänaseks on toodetud juba enam, kui 200 isolaatorit, mis teevad edukalt oma tööd üle maailma. Toode on leidnud heakskiidu nii kasutajate kui ka WHO poolt. Seadmesse on võimalik tekitada nii üle- kui ka alarõhk, panna hingamisaparaat, kulutarvikud jne.

 

  • Epishuttle omab CE sertifikaati ja on I klassi meditsiiniseade. Toode vastab EN1789 standardile ja on edukalt läbinud erinevaid teste: EMS, vibratsioon, kukkumistest jne.
  • Transpordivahend ei vaja peale patsiendi transporti desinfitseerimist, säästes sellega väärtuslikku aega ja ressursse. See tähendab, et transpordivahendit (näiteks kopter või kiirabi) saab peale haige kohale toimetamist koheselt kasutada. Samuti saavad tervishoiutöötajad teha selle võrra pikemaid vahetusi.

 

Näide: Taanis tegutsev meeskond on kasutanud EpiShuttlet väga palju patsientide transpordil. Ühel juhul ei saanud nad seadet kasutada (kuna patsient oli tugevas ülekaalus). Peale patsiendi transporti, pidi meeskond (kuhu kuulus 5 hügienisti) kulutama 6,5 tundi kopteri desinfitseerimiseks. Sellel ajal ei olnud seda võimalik sihtotstarbepäraselt kasutada.

 

  • Seade on äärmiselt patsiendisõbralik ja lamamisasendit saab üsna palju liigutada.
  • Patsiendi saab õhukindlate lüüside kaudu ühendada erinevate seadmega, samal ajal jälgides ja ravides.
  • Kopteri piloodid ei saa lennata isikukaitsevahenditega. Aruandes viidatakse haigustekitajate levimise ohule kokpitis. Isolaatori kasutamisel puudub vajadus personali isikukaitsevahendite kasutamiseks.
  • Tervishoiutöötajad saavad teha pikemaid vahetusi, kuna transpordi ajal ei pea kandma kaitsevahendeid ja puudub hilisem vajadus sõiduki desinfitseerimiseks.

 

Kasutus.

 

EpiShuttlel on üle maailma väga palju kasutajaid. Kui tuua välja mõned, siis:

  • DRF Luftrettung, kes on transportinud paljusid patsiente. Sh Prantsusmaalt ja Itaaliast Saksamaa haiglatesse, kus on võimalik ravida Covidi patsiente.
  • FAI Air Ambulance, kes on teostanud üle 50 veo üle kogu maailma - sealhulgas Lõuna-Ameerikast, Aafrikast ja Aasiast Euroopasse
  • Norra kuninglikud õhujõud ja Taani õhuvägi, kes mõlemad kasutavad EpiShuttle'i Covid-transpordiks terviseagentuuride toetamiseks.

Video

Ka Eesti meedias on EpiShuttle kasutus kajastust leidnud.

Scanmed Group OÜ on EpiShuttle ametlik esindaja eestis.

Lisaküsimuste korral palun pöörduge meie tootejuhi Martin Tõrv (martin.torv@scanmed.ee) või tegevjuhi Aigar Terasmaa (aigar.terasmaa@scanmed.ee) poole.